tabi ki erciyeste!!!!!

 

 

Erciyes dağı Orta Anadolu'nun en yüksek dağıdır. Sönmüş bir volkan olan Erciyes dağının yüksek kısımları yılın her mevsimi karlarla kaplıdır. Tekir Yaylası üzerindeki Erciyez Kayak Merkezi, Erciyes dağının kuzey yamaçlarındadır. Kayak yapılan alan 2200-3100 metre yüksekliktedir. En uygun kayak mevsimi Kasım - Nisan ayları arasıdır. Kar tipi genellikle toztur. Dört adet devlete ait konuk evi ve bir özel otel bulunmakatadır. Bar, restoran, yüzme havuzu, sağlık ocağı mevcuttur. Kayak malzemesi temin edilebilir.
Kayak Merkezinde 2 ada teleski ve 1 adet telesiyej bulunmaktadır.
Kayak merkezine Kayseri-Erkilet havaalanından 40 dakikada, Kayseri şehir merkezinden 30 dakikada ulaşılabilir.

 

 

 

 

Yeni Yerimizle Hizmetinizdeyiz...
 

Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezinde Otopark İçerisinde Siz Değerli Kayak Severlere Hizmet Veren Kayak Odamız, 6 Kayak Odası İle Birleşerek Yeni Yerine Taşınmıştır. Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ait Tesislerin Yol Güzergahında, Daha Geniş ve Daha Güçlü Personel Kadrosu ile Hizmet Vermeye Devam Etmektedir.

Erciyes Master Planı Otopark Düzenleme Çalışmaları Dolayısıyla Yeni Yerimize Taşınarak, Siz Değerli Kayak Sever Dostlarımıza ve Kayak Pistlerine Şimdi Daha Yakınız...

 

     Erciyes Master Planına Kısmen Başlandı...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tarafından Erciyes Master Plan Uygulamasına Başlandı. İlk Temeller 2008 yılı Sonbaharında atılarak, Yapılacak İmalatlarla ilgili olarak Onlarca İhale Tamamlandı. Master Plan İçerisinde Yeni Telesiyejler, Yeni Otel Alanları, Otoparklar, Kafeteryalar gibi Sosyal İçerikli bir Çok Alanlar Bulunmaktadır. 10 yıl içerisinde Tamamlanması Beklenen Master Planın Toplam Maliyetinin 275 Milyon € Olduğu Belirtiliyor. Binlerce Kişiye İstihdam Sağlanması Beklenen Yatırımların Başta Erciyes Olmak Üzere Kayseri'nin Sosyo Ekonomik Yapısını Değiştireceği Belirtilmektedir.

 
     Erciyes Bir Çok İle Yakın Olması Nedeniyle Çok Tercih Ediliyor...

 

        Erciyes Kayak Merkezi Ülkemizin Orta Kısımlarında bulunması avantajıyla, Hem Mesafe, Hem de Ulaşım olarak Kolay olması Nedeniyle Kayak Severlerin Birinci Tercihi Olmaya Devam Ediyor. Hava Alanına 20 -25 Dakika Mesafede Olması, Şehir Merkezine 22 Km mesafede olması, Ulaşım Sorunu Bulunmaması,  Erciyes Kayak Merkezinin Cazibesini Arttırmaktadır.  Bazı İllere Göre Mesafeler İse Şu Şekilde;

Kayseri

22   Km

En Yakın Yerleşim Alanı

11 Km

Hava Alanı

28   Km

Adana

350 Km

İstanbul

750 Km

Mersin

300 Km

Ankara

360 Km

Antalya

770 Km

İzmir

900 Km

Kapadokya

90   Km